Stop – Mesimi online, shifrat qe nxjerrin bllof sondazhin e Ministrise se Arsimit! (7 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Mesimi online, shifrat qe nxjerrin bllof sondazhin e Ministrise se Arsimit! (7 prill 2020)

81 vjet më parë Shqipëria u pushtua nga Italia, por sot vendi ynë, Italia dhe gjithë bota, janë pushtuar nga coronavirusi.Në Lezhë mjekët dhe infermierët kanë refuzuar shpërblimin prej 5 mijë lekësh, duke ua dhënë familjeve në nevojë. Ministria e Arsimit ka hapur në faqen e saj një sondazh mbi mësimin online, postfactum. Sipas të dhënave të Ministrisë, në mësimin online janë angazhuar 96% e nxënësve, 95.3% e prindërve dhe 98.7% e mësuesve. Por nga ana tjetër, ky sondazh nuk duket aspak i besueshëm, po të sjellim në vëmendje, se përdorimi i internetit në Shqipëri llogaritet në 63%, ndërsa në shtëpi e përdorin vetëm 44%.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *