Stop – Me diagnoza te ndryshme ne Vlore e Itali, sorollatet 4 vjet per kemp! (01 maj 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Me diagnoza te ndryshme ne Vlore e Itali, sorollatet 4 vjet per kemp! (01 maj 2019)

Shqetësimi i rradhës na ka cuar në Vlorë, ku një qytetar ka rezultuar me diagnoza të ndryshme nga spitali shqiptar dhe ai italian.Remzi Limo tregon, se prej 4 vjetësh gruaja e tij, sorollatet pa zgjidhje. Mjekët e Spitalit Rajonal të Vlorës e diagnostikuan me asmë, ndërsa spitali italian “San Bennedetto”, me dy diagnoza: aortë të zgjeruar dhe tumor në veshka.Remziu u ballafaqua me mjekët në Vlorë dhe takoi edhe shefin e patologjisë Skënder Alushaj. Pas kësaj, gruaja u shtrua 11 ditë në spital për ekzaminime të tjera dhe sërish e nxjerrin normale.Vetë pacientja, Edlira Limo, tregon, se ka shumë probleme me shëndetin dhe i duhen 60 euro në muaj për ilace. Ajo kërkon, që të paktën të përfitojë kempin.Pas interesimit të “Stop”, shefi i pavionit, Skënder Alushaj, pranon problematikën e këtij rasti dhe premton ta rishtrojë pacienten dhe t’i plotësojë të gjitha procedurat për kemp.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *