Stop – Martesa pa nuse sipas Bashes dhe deshtimi i fejeses sipas Murrizit! (25 shtator 2019)

Bundestagu gjerman votoi mbrëmë pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në, por pasi të ketë plotësuar 9 kushte, që kanë të bëjnë kryesisht me reformën zgjedhore, dialogun politik dhe reformën në drejtësi.Kryeministri Rama falenderoi kancelaren gjermane për këtë vendim. Ndërsa kreu demokrat Basha tha, se kjo është për të disatën herë si dasëm pa nuse.Sot në Tiranë u mblodh një tryezë e reformës zgjedhore, ku mori pjesë dhe eksperti i PD-së Ivi Kaso. Por pasi ky i fundit la takimin, deputeti Myslim Murrizi u shpreh, se dështoi për herë të tretë tentativa e OSBE-së për një fejesë PD-PD.Kryeministri rama u takua dhe bëri dhe një foto me presidentin amerikan Donald Trump gjatë punimeve të Asamblesë së OKB-së.

Të Fundit