Stop – Makina pa dalje ne Muriqan, gjobitet e nuk targohet, Stop zgjidh problemin! (25 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Makina pa dalje ne Muriqan, gjobitet e nuk targohet, Stop zgjidh problemin! (25 janar 2019)

Adnan Xhaferaj, tregon, se vajza e tij jeton në Lukmeburg dhe në verë vjen në Shqipëri.Në vitin 2018, vendosi që makinën, me të cilën udhëtonte, t’ia dhuronte të atit.Por kur shkon për ta zhdoganuar, Adnanit i thonë, që makina nuk ka dalje në vitin 2016, në një kohë, që i njejti automjet ka hyrë e ka dalë edhe në vitin 2017, edhe në vitin 2018.Në agjensinë doganore, i thonë, se problemi është në pikën kufitare të Muriqanit.E njejta përgjigje edhe në Drejtorinë e Kufirit dhe Emigracionit.Pas interesimit të gazetares së “Stop” në pikën e Muriqanit, problemi zgjidhet. Automjetit të Adnan Xhaferajt i hiqet gjoba dhe i vihen targat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *