Stop – Lushnje/I deshtojne te mbjellat me laker, ekspertet: Fara e degjeneruar! (17 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Lushnje/I deshtojne te mbjellat me laker, ekspertet: Fara e degjeneruar! (17 prill 2020)

Një fermer nga Lushnja, Shkëlqim Sulko,ka telefonuar në redaksinë e emisionit “Stop”, pasi në tokat e tij ka mbjellë një bimë, që ka rezultuar një dështim. Ai thotë se në 4 në nëntor, Pandeli Boci, agronom në Drejtorinë e Bujqësisë në Lushnje i ka thënë të mbjellë lakër, të cilën ky i fundit e ka blerë në Divjakë, plot 20 mijë fidanë. Nga nëntori deri tani, Shkëlqimi ia ka bërë të gjitha shërbimet lakrës së mbjellë. Por ai pa, produkti kishte lule dhe jo kokë. Shkëlqimi tregon, se ka shkuar tek Pandeli Boci, por ai nuk mban përgjegjësi, megjithëse kjo histori i ka shkuar atij rreth 3 milionë lekë. Në këto kushte Shkëlqimi ka shkuar tek Drejtori i bujqësisë në Lushnje dhe ditën tjetër i kanë shkuar tre ekspertë, të cilët i kanë thënë, se fara është e degjeneruar ose farë sere..

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *