Stop – Gjirokaster, ne bashki me diplome false, largohet Rigels Malile! (07 shkurt 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Gjirokaster, ne bashki me diplome false, largohet Rigels Malile! (07 shkurt 2019)

Pak kohë më parë, emisioni “Stop” trajtoi rastin e një punonjësi të bashksië së Gjirokastrës, që kishte diplomë të falsifikuar. Në një përgjigje nga rektorati na u tha, se zoti Rigels Malile ishte regjistruar në shkollë, por nuk e kishte mbyllur ciklin akademik.”Stop” është rikthyer në Gjirokastër për këtë problem dhe pas një pritjeje të gjatë, arriti të takojë kryetaren e bashkisë, Zamira Rami.Kjo e fundit tha, se Rigles Malile është paguar si me shkollë të mesme, por pas investigimit të “Stop”, është larguar nga puna.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *