Stop – Elbasan-Librazhd/ Arsimtaret me syte nga qielli per pagesen e transportit! (07 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Elbasan-Librazhd/ Arsimtaret me syte nga qielli per pagesen e transportit! (07 qershor 2019)


Gazetarja e “Stop” është ndalur në Librazhd dhe Elbasan, pasi në redaksinë e “Stop”, arsmitarët janë ankuar për mosmarrjen e pagesës së transportit, që parashikohet në ligj, për të gjithë mësuesit, që udhëtojnë në një largësi 5 km për në institucionin arsimor.Në ZA-në e Librazhdit, thonë, se fillimisht po paguhen ata, që kanë fituar me vendim gjykate të formës së prerë dhe më pas do t’u vijë rradha të tjerëve, pas datës 10 qershor.Ndërsa në ZA-në e Elbasanit shpjegojnë, se ende nuk janë dërguar fondet nga Ministria, ndaj mësuesit duhet të presin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *