Stop -Durres-Thumane/ Stop kalon naten me banoret e prekur nga tragjedia. (28 nentor 2019) – Stop
HUMANIZEM, KLIPET

Stop -Durres-Thumane/ Stop kalon naten me banoret e prekur nga tragjedia. (28 nentor 2019)

Grupet e xhirimit të emisionit “Stop” e kaluan mbrëmjen e djeshme në Durrës dhe Thumanë, aty ku kalojnë netët e vështira banorët e prekur nga tragjedia e tërmetit të së martës.Shumë prej tyre ankohen, se nuk kanë marrë ndihma në ushqime e kryesisht në ilace. Ata kërkojnë shtëpitë e tyre, pasi thonë, se aty kanë investuar gjithë jetën.Nuk kanë ku të kryejnë nevojat personale e ato të higjenës, por shpresojnë, se situata do të zgjidhet, pasi ia dolën të mbijetojnë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *