Stop-Drejtoresha e kurrikulave, ne pune part time studente juridiku full time. (26.02.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Drejtoresha e kurrikulave, ne pune part time studente juridiku full time. (26.02.2019)

Pak ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e shkollës së mesme jopublike “Skënderbej”, që vijonte aktivitetin e lëshonte diploma, edhe pse i ishte hequr licensa nga Ministria e Arsimit.Për këtë rast iku nga detyra drejtoresha e DAR Tiranë, Arjola Byzyka. Por “Stop” ka mësuar, se kjo e fundit, krahas detyrës si drejtoreshë e DAR, ndiqte edhe shkollën e lartë në fakultetin e drejtësisë.Në një shkresë zyrtare, fakulteti na provoi, se zonja Byzyka ndjek me kohë të plotë këtë shkollë, në vitin e parë dhe ka gjithsej 3 mungesa.Drejtori i komanduar i DAR, Redian Dengeri,thotë, se shefja e kurrikulës, Arjola Byzyka është cdo ditë në punë me kohë të plotë.Sipas juristit Clirim Gjata, në këtë rast, kemi të bëjmë me shkelje të rëndë administrative, që duhet hetuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *