Stop – Divorce “alla shqiptare”, nenat nuk takojne dot femijet e tyre! (16 maj 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Divorce “alla shqiptare”, nenat nuk takojne dot femijet e tyre! (16 maj 2019)

Xhevahire Mehmeti nga Peqini, tregon, se ka qenë e martuar prej 11 vitesh, martesë nga e cila, erdhën në jetë 3 vajza. Xhevahirja u divorcua nga i shoqi dhe gjykata ia njohu kujdestarinë bashkëshortit. Prej shumë kohësh, ajo nuk i sheh vajzat, për shkak se gjykata nuk zbardh vendimin. Gazetarja e “Stop” i drejtohet gjykatës së apelit të Durrësit dhe arrin të sigurojë zbardhjen e vendimit.Një tjetër qytetare nga Roskoveci,i është drejtuar emisionit “Stop”, pasi ka 3 muaj, që nuk sheh fëmijët. Vendimi i gjykatës pas divorcit shprehet, se vajza do të jetojë me nënën e djali me babain.Zyra përmbarimore Fier nuk ekzekuton vendimin e gjykatës e për pasojë nëna nuk sheh fëmijët e saj.Punonjësit socialë të bashkisë së Roskovecit thonë, se fëmija është i rënduar emocionalisht dhe i takon mamasë të pajtojë psikolog, për të bërë të mundur ndryshimin e situatës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *