Stop-Burrel/ Qytetari aksidentohet në punë, mjekët e komisionit e sorrollasin! (25 Shtator 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Burrel/ Qytetari aksidentohet në punë, mjekët e komisionit e sorrollasin! (25 Shtator 2020)

Udhëtuam drejt Burrelit për problemin e qytetarit Edison Lela me spitalin rajonal. Edisoni ka bërë një aksident në punë dhe ka dëmtuar rëndë dorën e majtë. Pasi ka marrë raportet nga ushtaraku, Edisoni nuk komisionohet nga spitali rajonal. Arsyeja nuk i shpjegohet.Ne shkuam pranë spitalit, për të takuar mjekët e komisionit dhe doktori Araniti, kirurgu shprehet, se sipas tij Edisioni duhet ta marrë raportin e komisionit. Po kështu doktoreshë Zana, dermatologe, thotë, se edhe sipas saj i takon.Është shefi i spitalit dhe kryetari i komisionit,ORL Behar Sina, që i ka thënë “jo” raportit të Edison Lelës.Pas sorollatjeve në spitalin e Burrelit,ne u konsultuam me mjekun ortoped traumator Dion Riza, i cili shpjegoi, se diagnoza e Edisonit rrezikon deri në invaliditet dhe duhet të trajtohet nga spitali rajonal të paktën 6 muaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *