Stop – Bllokohet ne kufi per nje ngaterrese te emrit e fotos! (23 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Bllokohet ne kufi per nje ngaterrese te emrit e fotos! (23 prill 2020)

Udhëtuam në Karbunarë të Vogël, Lushnje, ku qytetari Luftëtar Halit Arapi na tregoi, se nuk arrin dot të kalojë në pikën doganore të Kakavijës dhe Brindizit, pasi me të dhënat e tij, del në sistem një foto e një personi tjetër. Ai thotë, se e ka gjetur vetë, që personi tjetër është Ilir Gjon Arapi e për këtë ngatërresë, Luftëtari ka 15 vjet, që nuk kalon dot doganat e huaja. Ne u interesuam në gjendjen civile të njësisë Karbunarë e Vogël dhe na u pohua, që Luftëtar Halit Arapi ka vetëm një dhe janë të dhënat, me të cilat ai është pajisur edhe me kartë identiteti dhe me pasaportë.Pas këtij hapi, ne kontaktuam me Interpol Tirana dhe na kthyen përgjigje, se në sistemin tims dhe atë të Interpolit, shtetasi në fjalë, nuk ka asnjë problem dhe është i pastër. Tani Drejtoria për cështjet konsullore koordinohet me strukturat e vendeve europiane të shengenit,për të hequr emrin e Luftëtar Halit Arapit nga lista e zezë në kufi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *