Stop – Betime ne parlament dhe proteste jashte tij, parlamenti behet 99-esh! (28 mars 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Betime ne parlament dhe proteste jashte tij, parlamenti behet 99-esh! (28 mars 2019)

Ditën e sotme u mbajt sërish seanca e rradhës e parlamentit, ndërsa jashtë kuvendit opozita ka vijuar ritualin e protestave.Numri i deputetëve ka arritur në 99, duke kaluar cdo shumicë për cdo lloj votimi, ligji, kushtetute apo presidenti.Nga ana tjetër, tubuesit hodhën sërish tymuese dhe u shtynë fizikisht me forcat policore. Pasi u shpërndanë, një pjesë e tyre u ndalën para Ministrisë së Brendshme, ku spërkatën me bojë të zezë fasadën e ministrisë. Më pas cdo gjë u mbyll me fjalën e Bashës në oborrin e selisë së PD-së.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *