Stop – Berat/ Nuk i kthejne motorrin e bllokuar, shkresa peng ne prokurori! (17 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Berat/ Nuk i kthejne motorrin e bllokuar, shkresa peng ne prokurori! (17 qershor 2019)

Armando Dervishi, nga Berati kërkoi, ka kërkuar ndihmën e emisionit ”Stop”, pasi prej nje muaj nuk merr dot motorrin e bllokuar.Policia i ka bllokuar një motorr “honda” pa dokumente dhe materialet iu referuan prokurorisë. Procedimi penal u pushua dhe prokurori vendosi kthimin e objektit tek i zoti. Armandi endet cdo ditë sa në polici, sa në prokurori, por motorrin nuk ka mundur ta marrë. Në Drejtorinë vendore të Policisë Berat, zëdhënësja tha, se vendimi për mosfillimin e procedimit penal nuk ka ardhur në rrugë zyrtare.Në fakt në Prokurorinë e Beratit shkresa nuk ishtë nisur prej një muaji dhe u nis në 29 maj 2019, kur “Stop”-i po merrej me rastin. Në pak kohë cështja u zgjidh dhe Armando Dervishi mori motorrin nga pika e bllokimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *