Soldariteti/ Stop dhe Fundjave ndryshe bejne me shtepi familjen Sina ne Peqin-Stop-4 Qershor 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Soldariteti/ Stop dhe Fundjave ndryshe bejne me shtepi familjen Sina ne Peqin-Stop-4 Qershor 2021

Emisioni Stop dhe Albtelecom kanë shpërndarë ndihma në Berat e Skrapar, në familje në nevojë, si dhe kanë shlyer borxhet në disa supermarkete, që familje të varfra kishin për ushqime.Rudina Kurti, punonjëse e Albtelekom, thotë, se kolegët e saj, kanë kontribuar për të gëzuar familjet në nevojë.Vite më parë, kryefamiljari i familjes Sina ndërroi jetë tragjikisht nga hemoragjia cerebrale. Prej asaj dite, për të shoqen, Shpëtimen dhe dy fëmijët e vegjël, Alvin dhe Bleonën, nisi mjerimi. Shpëtimja ka sakrifikuar çdo gjë, edhe shëndetin e saj, për të rritur fëmijët.Por ajo ishte krejt e pafuqishme t’u jepte atyre një strehë. Jetonin në një shtëpi të vjetër e rrënuar në fshatin Garuje në Peqin. Pasi u njoh me rastin “Fundjavë Ndryshe” bëri të mundur ndërtimin e një shtëpie të re. Vec kësaj, Shpëtimja dhe fëmijët e saj, do të vazhdojnë të marrin mbështetjen e “Fundjavë Ndryshe” për çdo nevojë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *