Skandali i kryebashkiakes Gjirokaster/ Spak le ceshtjen ne heshtje – Stop
KLIPET

Skandali i kryebashkiakes Gjirokaster/ Spak le ceshtjen ne heshtje

“Stop” investigon rastin e tregut Industrial në Gjirokastër, që u ndërtua nga kryetarja në ikje e bashkisë Zamira Rami.Cudia me këtë treg qëndron tek qiraja mujore 325 mijë lekë të reja në muaj dhe kohëzgjatja 15 vjecare.Bashkisë Gjirokastër me këtë shumë, do t’i duheshin 5 vjet, që ta blinte traullin, pa qenë nevoja ta merrte me qira.Vec kësaj afere, kushtet e tregut janë skandaloze dhe tregtarët ankohen për ujin, që u hyn brenda.Ky skandal shkoi edhe në Prokurorinë e Gjirokastrës dhe cështja u mor për hetim nga kreu i prokurorisë Julian Cafka, i cili e mbajti dosjen aty, pa e cuar në SPAK, ku i takonte dosjes së një ish kryetareje bashkie.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *