Shtiqën Kukës/ Shoqata i nderton shtepi te re, por nuk ka as uje e as drita-Stop-7 Maj 2021 – Stop
Të Gjitha

Shtiqën Kukës/ Shoqata i nderton shtepi te re, por nuk ka as uje e as drita-Stop-7 Maj 2021

Stop ishte në fshatin Shtiqën të Kukësit. Një shoqatë bamirësie nga Kosova, i ndërtoi një banesë familjes së Shefqet Axhami, pasi banesa e vjetër ishte jashtë cdo kushti për të jetuar.Mirëpo, sic na thotë vetë i zoti i shtëpisë, kjo shoqatë bëri një marrëveshje me Bashkinë Kukës, ku kjo e fundit merrte përsipër lidhjen e energjisë dhe të ujit.Në 2019-ën, Shefqeti mori celësat në dorë, por pa mundur të gëzonte banesën e re, për shkak se aty nuk ka as ujë e as drita.Kontaktuam me drejtorin e Ujësjellësit dhe ai tha, se shumë shpejt do ia lidhë ujin, kurse për energjinë, na u tha, se banesa është larg dhe lidhja kërkon investim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *