Shqiptari i parë që bën vaksinën anti-COVID, apeli i mjekut Arjet Gega në SHBA – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Shqiptari i parë që bën vaksinën anti-COVID, apeli i mjekut Arjet Gega në SHBA

Mjeku infeksionist Arjet Gega është shqiptari i parë që ka bërë vaksinën e Pfizer anti-COVID.

Mjeku, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka publikuar një video nga momenti kur ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër virusit.

Ndërkohë z.Gega ka bërë edhe një apel që qytetarët të vaksinohen, pasi sipas tij vaksinat anti-COVID janë të sigurta dhe efikase.

“Vaksina e Covid-19 u bë! Ju lutemi merrni vaksinën tuaj sapo të jetë e disponueshme për ju. Vaksinat janë të sigurta dhe efikase, PfizerBioNTech”, shkruan ai krah videos që poston në Facebook nga momenti i vaksinimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *