Shoqërohet në polici edukatorja e kopshtit privat që dhunoi barbarisht 3-vjeçaren

Është shoqëruar në Komisariat edukatorja Majlinda Dehima, e cila dhunoi barbarisht 3-vjeçaren në kopshtin privat Stinët  në Tiranë.

Kujtojmë se rasti është denoncuar dje në emisionin “Stop” nga prind i vogëlushës, që sipas tij, nga dhuna i janë shkaktuar fraktura në këmbë të çuara deri në thyerjen e saj.

Shoqërohet në polici edukatorja e kopshtit privat që dhunoi barbarisht 3-vjeçaren, rast që u denoncua dje nga në emisionin “Stop”

 

Nderkaq edhe Ministria e Arsimit reagoi për ngjarjen e rëndë të dhunimit të  vajzës në këtë  kopsht privat, të pa licensuar.

 

Njoftimi u bë i ditur nga Ministria e Arsimit ku thuhet gjithashtu se kopshti është në paligjshmëri dhe ushtron aktivitetin i pa licensuar si institucion arsimor parauniversitar privat.

Ndërsa OPGJ ka gjënjyer ditën e djeshme ku shpreh se rasti është referuar në prokurori

Të Fundit