Shëndetësia falas, por nuk i punojnë aparaturat…?! 27 mars 2018 – Stop
Të Gjitha

Shëndetësia falas, por nuk i punojnë aparaturat…?! 27 mars 2018

Një paciente i drejtohet poliklinikës së specialiteteve numër 3, ku prej tre javësh aparatura e fibroskopisë dhe mamografia, nuk funksionojnë.Mjekja, Valdete Malaj dhe drejtoresha e poliklinikës, Benereta Hoxha konfirmojnë, se pajisjet nuk punojnë, dhe se për këtë kanë vënë në dijeni sektorin teknik.Ato sugjerojnë kthimin e pacientes një ditë tjetër, ditë, kur situata është sërish njëlloj.Një fibroskopi në klinikat private kushton nga 7mijë-10 mijë lekë të reja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *