Sarandë/ Video: si u masakrua doganieri në punë dhe për shkak të detyrës-Stop-10 Shkurt 2021 – Stop
Të Gjitha

Sarandë/ Video: si u masakrua doganieri në punë dhe për shkak të detyrës-Stop-10 Shkurt 2021

Jemi ndalur në Sarandë, ku doganieri i portit A.M denoncon, se është dhunuar nga agjenti doganor, që punon privat brenda ambienteve të kësaj dogane Ilir Iliazi. Dhuna ka ndodhur për disa praktika zhdoganimi, pasi agjenti kërkonte me ngulm kalimin e procedurave, por doganieri A.M, nuk mund t’i përfundonte, për shkak, se dokumentacioni kishte probleme. A.M tregon 9 hematomat dhe carjet në kokë dhe fytyrë nga grushtat dhe shkelmat e agjentit doganor.”Stop” ka siguruar pamjet e kamerave të ambienteve të doganës në portin e Sarandës, ku duket qartë dhuna barbare ndaj doganierit denoncues.Vepra penale “dhunë për shkak të detyrës parashikon deri në 2 vjet burg minimalisht. Por prokurorja Aurora Hajro ka ndryshuar klasifikimin e veprës penale.Po kështu gjyqtari Shkëlzen Licaj nuk mori parasysh asgjë dhe pushoi cështjen e dhunës për shkak të detyrës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *