Rrembimi i Omarit 3 vjecar, akuza per sirianin e partneren e tij! – Stop
Të Gjitha

Rrembimi i Omarit 3 vjecar, akuza per sirianin e partneren e tij!

“Stop” i rikthehet rastit të 3 vjecarit, Omar, i rrëmbyer nga i ati, një shtetas sirian.Pas publimit të problematikës, siriani kërkcënon ish bashkëshorten, të ëmën e Omarit, ndërsa partnerja e tij, tregon përmes videove, sesi ka kaluar me djalin e vogël në 4 aeroporte me dokumenta false. Arben Llangozi, Avokati i Xhilda Lekës, tregon, se pasi këto prova u paraqitën në “Stop”, ato iu vunë në dispozicion OPGJ-së dhe Prokurorit të cështjes Leonard Filopati. Ky i fundit thotë, se e ka njohur me dy akuza shtetasin Sirian: “Kalimi i paligjshëm i Kufirit”, si dhe me “Përdorim i dokumentave të fallsifikuara”.Nga ana tjetër, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda avokati Llangozi, ka bërë kallzim edhe për shtetasen algjeriane për “trafikim të të miturve”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *