Rama: Sot hyrja falas në të gjithë muzetë dhe parqet arkeologjike

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar pamje nga Muzeu Hebraik në Vlorë.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, krahas pamjeve Rama shkruan se sot hyrja në të gjithë Muzetë dhe Parqet Arkeologjike është falas.

“Mirmëngjes dhe me projektin e Muzeut Hebraik në Vlorë, institucioni më i ri i kujtesës, që bashkon histori kombesh, mbijetesën dhe besën, ju uroj një ditë të mbarë.

*Sot, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, hyrja në të gjithë Muzetë dhe Parqet Arkeologjike është falas”-shkruan Rama.

Të Fundit