Punimet në Unazën e Tiranës, Balluku: Realizohet 10% e punës – Stop
Lajme, Të Gjitha

Punimet në Unazën e Tiranës, Balluku: Realizohet 10% e punës

Ministrja Belinda Balluku ka parë nga afër punimet në Unazën e Tiranës në zonën e institutit të studimeve të Tiranës, e cila lidhet edhe me Rrugën e Arbrit.

Siç tha dhe Balluku kjo pjesë rruge, e emëruar si Loti 5 është 1 km e gjatë dhe punimet janë realizuar në masën 10%.

“Ndodhemi në Lotin 5 të Unazës së Madhe, një nga lotët ku ka një ecuri kantieri të konsiderueshme duke pasur parasysh që ka pak kohë që kemi nisur nga puna. Këtu punimet kanë arritur në 10% për momentin, megjithatë është e dukshme nga ana vizuale se çfarë pune e rëndësishme po bëhet këtu duke qenë se këtu kemi dhe bashkimin e dy rrugëve me një disnivel të konsiderueshëm dhe për këtë arsye janë dhënë disa zgjidhje teknike,” – u shpreh ministrja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *