“Prodho dhe konsumo shqip!”, Meta: Të kthejmë vëmendjen dhe të rritim mbështetjen për bujqësinë! – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Prodho dhe konsumo shqip!”, Meta: Të kthejmë vëmendjen dhe të rritim mbështetjen për bujqësinë!

Në Ditën Botërore të Gastronomisë së Qëndrueshme, presidenti Ilir Meta iu bën thirrje qytetarëve që të konsumojnë produktet ‘Made in Albania’.

Kreu i shtetit përmes një mesazhi theksoi se duhet të kthehet vëmendja dhe të rritet mbështetja për bujqësinë dhe turizmin, dy sektorë me potenciale të jashtëzakonshme për zhvillimin e qëndrueshëm të ekonomisë familjare dhe kombëtare.

Në Ditën Botërore të Gastronomisë së Qëndrueshme, presidenti Ilir Meta iu bën thirrje qytetarëve që të konsumojnë produktet ‘Made in Albania’.

Kreu i shtetit përmes një mesazhi theksoi se duhet të kthehet vëmendja dhe të rritet mbështetja për bujqësinë dhe turizmin, dy sektorë me potenciale të jashtëzakonshme për zhvillimin e qëndrueshëm të ekonomisë familjare dhe kombëtare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *