Pranga prindërve dhe djalit në Elbasan, u gjendet 5 kg kanabis (VIDEO) – Stop
Të Gjitha

Pranga prindërve dhe djalit në Elbasan, u gjendet 5 kg kanabis (VIDEO)

“Relatives” u kodua një operacion antidrogë i policisë së Elbasanit, gjatë të cilit u vunë në pranga një çift bashkëshortësh dhe djali i tyre.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe informacioneve të marra në rrugë operative, nga Seksioni kundër Narkotikëve, në bashkëpunim me Seksionin Operacional dhe Forcën e Posaçme “Shqiponja”, në Policinë Elbasan, u organizua dhe u finalizua me sukses operacioni.

Gjatë tij u vunë në pranga bashkëshortët Ilir Çoniku, 46 vjeç, Marjana Çoniku, 41 vjeçe, si dhe djali i tyre Dejvi Çoniku, 23 vjeç.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ushtronin veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Gjatë kontrollit në dy banesa në përdorim nga kjo familje, në Gramsh, janë gjetur dhe sekuestruar 5 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, që dyshohet se janë prodhuar dhe përgatitur për shitje nga 23-vjeçari dhe prindërit e tij.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të dy banesave u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale edhe një sasi municioni luftarak.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *