Po drejtonte makinën nën efektin e kanabisit, arrestohet polici në Tiranë – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Po drejtonte makinën nën efektin e kanabisit, arrestohet polici në Tiranë

Policia e AMP-së në Tiranë ka arrestuar një punonjës policie pasi po drejtonte makinën nën efektin e drogës.

A.B., 50 vjeç po udhëtonte me makinë të shtunën kur u ndalua nga policia dhe iu nënshtrua një testi të shpejtë të alkoolit dhe lëndëve narkotike.

Nga testi rezultoi se A.B. kishte konsumuar cannabis, por jo alkool.

Arrestimi u bë për shkelje të rregullave të qarkullimit me makinë.

50-vjeçari është Ndihmës Specialist në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë në Tiranë.

Materialet hetimore do dërgohen pranë Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë për hetime te mëtejshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *