Paskuqan, pa shtëpi dhe në mjerim, Stop dhe Fundjava në familjen Buci. 8 mars 2018 – Stop
Të Gjitha

Paskuqan, pa shtëpi dhe në mjerim, Stop dhe Fundjava në familjen Buci. 8 mars 2018

Burbuqe Buci, banore në Pakuqan, tregon, sesi iu shemb shtëpia për shkak të shirave të vitit 2017.Si të mos mjaftonte shtëpia, 7 anëtarët e kësaj familjeje jetojnë me 5 700 lekë në muaj.Ajo ka kërkuar ndihmë, pasi fëmijët e saj, nuk kanë as kushtet minimale të jetesës.Gazetarja e “Stop” dhe presidenti i “Fundjavë ndryshe”, Arbër Hajdari, nisën fushatën për të ndihmuar familjen Buci dhe për t’u krijuar atyre mundësi për shtëpi të re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *