Parlamenti: Akti i ditës me çanta eurosh dhe thënia e ditës e Ramës 28 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Parlamenti: Akti i ditës me çanta eurosh dhe thënia e ditës e Ramës 28 qershor 2018

Para nisjes së seancës së sotme parlamentare, deputeti demokrat Ervin Salianji, hyri në oborrin e kuvendit me një toyota yaris, nga ku nxorri në mënyrë simbolike dy canta të dizenjuara me euro, prerje 5-tëshe.Ndërsa thënia e ditës i takoi kryeministrit Rama, i cili duke cituar njërin prej baballarëve të Europës, Konrad Adenhauer, tha në foltoren e Kuvendit: O Zot, kur kufizove inteligjencën njerëzore, pse nuk kufizove dhe budallallëkun njerëzor”?!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *