Papërr-Elbasan, historia e trishtë e dy familjeve në nevojë. 20 prill 2018 – Stop
Të Gjitha

Papërr-Elbasan, historia e trishtë e dy familjeve në nevojë. 20 prill 2018

Mësuesja nga Elbasani Danjela Saliaj, ka vënë në dijeni emisionin “Stop” për dy familje në kushte mbijetese në fshatin Pajun, Papërr.Familja e Petrit Vrapit jeton në tualetin e shtëpisë, pasi pjesa tjetër është gati duke u shembur, për shkak të reshjeve të dendura të vitit 2015. Familja jeton me 300 mijë lekë të vjetra, që merr djali dhe nusja e tij në formë kempi, pasi janë diagnostikuar me sëmundje mendore.Po kështu familja e Gazmend Celës përbëhet nga 5 persona dhe jeton me 50 mijë lekë të vjetra ndihmë ekonomike.Gazetarja e Stop” dërgoi në të dyja familjet një sasi të konsiderueshme ushqimet nga Big Market dhe nga 300 mijë lekë dhuratë nga djali nga Durrësi.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *