Nuk jeton ne Shqiperi, mbifaturohet dy here gabim – Stop
KLIPET

Nuk jeton ne Shqiperi, mbifaturohet dy here gabim

Ndodhemi në Kamëz në shtëpinë e zotit Bilbil Ndoci, i cili prej vitesh jeton jashtë Shqipërisë. Në prill të vitit 2020 Bilbil Ndoci është mbifaturuar nga OSHEE.Edison Ndoci nipi i tij, tregon, se xhaxhai nuk jeton aty dhe që kur është lidhur kontrata e energjise elektrike, është paguar vetëm tarifa e shërbimit 340 lekë. Në muajin prill 2020 vjen një faturë prej 560 mijë lekësh të vjetra. Pas ankesës bëhet një akt- ekspertimi dhe sërish shënohet gabim faturimi i energjisë.Bëjnë sërish ankesë, por asnjë zgjidhje, duke bërë, që detyrimi të shkojë në 1 milionë e 200 mijë lekë të vjetra. Ne iu drejtuam Drejtorisë së përgjithshme të OSHEE-së dhe pas verifikimeve, na u tha, se zotëria është mbifaturuar gabim.Përgjigja, që na u dha është, se të gjitha do të zbriten dhe Bilbil Ndoci nuk do të ketë më asnjë shumë për të paguar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *