Noterja dhunon gazetarin e operatorin, justifikohet prokurori: Se di për çfare bëhet fjalë!

Dje denoncuam aferën e noteres Majlinda Lleshi, e cila e kapur me presh në dorë për shkeljet në një testament, fillimisht mbylli në zyrë denoncuesen e më pas goditi fizikisht grupin e xhirimit të “Stop”.Për këtë dhunë shtazarake ka reaguar ministri i drejtësisë Ulsi Manja dhe dhoma e noterëve. Po kështu një deklaratë ka bërë dhe Unioni i Medias me Aleksandër Cipën dhe Armand Shkullaku i shoqatës së gazetarëve profesionistë.

Të Fundit