Nisma e “Stop”: sigurimi i mjekëve, zgjidhja për gabimet dhe komplikacionet. – Stop
Të Gjitha

Nisma e “Stop”: sigurimi i mjekëve, zgjidhja për gabimet dhe komplikacionet.

“Stop” ka trajtuar disa herë raste të mjekimeve të gabuara, apo komplikacioneve, gjatë ndërhyrjeve në fushën e mjekësisë. Por bota duket se e ka zgjidhur këtë problematikë me ligjin e sigurimit të mjekëve. Në këtë mënyrë, bluzat e bardha nuk ndëshkohen penalisht, por i dëmtuari dëmshpërblehet nga kompanitë e sigurimeve.I jemi drejtuar për këtë disa kompanive të sigurimit, që janë të janë të gatshme për këtë nismë e po kështu zëvendësministres së Shëndetësisë, që thotë, se po përgatiten ndryshimet ligjore.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *