Nga Saranda në Tiranë me vrap, atleti bën ëndrrën e tij realitet – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Nga Saranda në Tiranë me vrap, atleti bën ëndrrën e tij realitet

I vuri detyrë vetes dhe ia arriti. Synimin e tij të përshkimit të distancës Sarandë – Tiranë me këmbë atleti Atleti Alush e ka bërë realitet.

Paraditen e së hënës Çukari ka përfunduar maratonën e tij personale, ku në orën 09.00 atleti arriti në sheshin Skënderbej dhe pikërisht përballë monumentit të Skënderbeut.

Me veshje sportive ku mbi shpinë në bluzën e tij kishte të shkruar “Ejani në Sarandë”, atleti Alush Çukari e vazhdoi rrugën duke u nisur nga Saranda drejt Tiranës.

Rrugën atleti nuk e përshkoi brenda një dite. Vrapimin e tij e ka realizuar dy herë në javë, duke vazhduar nga vendi ku e kish lënë për të ecur më tej.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *