“Në ditë të mira e të vështira”, Kosova ofron ndihmë për përmbytjet – Stop
Lajme, Të Gjitha

“Në ditë të mira e të vështira”, Kosova ofron ndihmë për përmbytjet

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës Armend Mehaj, ka shprehur gatishmërinë e vendit të tij për të ndihmuar Shqipërinë në situatën e krijuar nga përmbytjet.

Përmmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai tha se sot ka telefonuar ministrin e Mbrojtjes të Shqipërisë, të cilit i ka shprehur gatishmërinë për mbështetje.

“Në ditë të mira e ditë të vështira jemi bashkë me vëllezërit tanë në Shqipëri. Pas përmbytjeve në zonën e Fierit dhe zona të tjera të Shqipërisë, i kam telefonuar Ministrit të Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë, Niko Peleshi, të cilit i kam shprehur gatishmërinë tonë të plotë për mbështetje me aftësitë dhe kapacitetet tona të kërkim-shpëtimit për reagim, menaxhim dhe sanim të pasojave. Së bashku jemi më të fortë në secilën sfidë”, shkruan Mehaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *