Ndodh edhe kështu! Shoferi i ‘autoshkollës’ i dehur në timon përfshihet në aksident, përplas motorin

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë përpara shkollës së mesme “Kristaq Capo” në Berat. Një mjet autoshkolle është përplasur me një motor.

Si pasojë e aksidentit, është plagosur drejtuesi i motorit, i cili është transportuar drejt Spitalit Rajonal Berat, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje kanë shkuar efektivë të policisë rrugore, që kanë kryer këqyrjen e vendit të ngjarjes, për të zbuluar shkaqet dhe dinamikën e aksidentit.

Sipas policisë, shkak për aksidentin është bërë drejtuesi i autoshkollës që ka qenë duke qarkulluar me shpejtësi dhe ka kryer një manovër të gabuar. Policia konfirmon se drejtuesi i autoshkollës ka qenë i dehur në timon dhe është shoqëruar në polici.

 

 

 

Të Fundit