Ndihma ekonomike në Parlament, zhgënjimi i SHBA-ve me Ramën. 22 shkurt 2018 – Stop
KLIPET, POLITIKA ALLA “STOP”

Ndihma ekonomike në Parlament, zhgënjimi i SHBA-ve me Ramën. 22 shkurt 2018

Parlamenti shtyu sot për në datën 15 mars mocionin me debat me kryeministrin Rama për heqjen nga skema ekonomike të rreth 20 mijë familjeve.Por në “provën gjenerale” për këtë debat, Rama dhe opozita u përfshinë nga replika e më pas edhe fyerje, gjë që coi në largimin e demokratëve nga salla.Ambasada amerikane lëshoi një deklaratë pasditen e djeshme, duke u shprehur e zhgënjyer për fjalimin e fundjavës të kryeministrit Rama, që tha, se Kosova e Shqipëria duhet të kenë një president të përbashkët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *