Më thonë “pa shkollë”, Xhelal Mziu: Kam mbaruar Universitetin me 10-ta! Kam Doktoraturë dhe po mbroj titullin “Asistent Profesor” – Stop
Lajme, Të Gjitha

Më thonë “pa shkollë”, Xhelal Mziu: Kam mbaruar Universitetin me 10-ta! Kam Doktoraturë dhe po mbroj titullin “Asistent Profesor”

Politikani Xhlal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pashkollë”. Deputeti i PD është shprehur se Universitetin e ka mbaruar me 10-ta, po ashtu ka dhe doktoraturë.

Ne nje intervistë per media, Mziu shtoi se është duke mbrojtur dhe titullin “Asistent Profesor”.

Pyetje: Çfarë kanë keqkuptuar më tepër njerëzit tek ty?

Xhelal Mziu: Ajo qe më ka zhgënjyer tek njerëzit, është se më konsiderojnë si njeri pa shkolle, një njeri jo produktiv. Me këtë rast dua të jap disa fakte, nuk dua të merrem vetëm me arsimin e lartë që e kam mbaruar me të gjitha 10-a, apo Doktoraturën, apo që jam në prag të mbrojtjes së titullit ‘Asistent Profesor’.

Pyetje: Pjesën e plagjiaturës, sqaroje, se ajo është përhapur si teori

Xhelal Mziu: Di të them që kam bërë një studim rasti, per investimet në Bashkinë e Kamzës dhe është studimi më i mirë që është bërë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *