Me 17 persona në bord, mbytet anija me flamur britanik pranë ishullit grek

Një anije me flamur britanik është mbytur pranë ishullit Milos në Greqi.

Ndërkohë një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar për 17 pasagjerë që ndodheshin në bord, tha roja bregdetare greke të enjten.

Sipas Reuters, disa anije dhe një helikopter i marinës po ndihmojnë në operacionin e shpëtimit.

Rrethanat e aksidentit nuk dihen ende dhe nuka ka detaje mbi llojin e anijes së mbytur./ Opinion.al

Të Fundit