Me 17 persona në bord, mbytet anija me flamur britanik pranë ishullit grek – Stop
Lajme, Të Gjitha

Me 17 persona në bord, mbytet anija me flamur britanik pranë ishullit grek

Një anije me flamur britanik është mbytur pranë ishullit Milos në Greqi.

Ndërkohë një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar për 17 pasagjerë që ndodheshin në bord, tha roja bregdetare greke të enjten.

Sipas Reuters, disa anije dhe një helikopter i marinës po ndihmojnë në operacionin e shpëtimit.

Rrethanat e aksidentit nuk dihen ende dhe nuka ka detaje mbi llojin e anijes së mbytur./ Opinion.al

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *