Mbledh kanaçe për të jetuar, apeli i babait: Më ndihmoni të ushqej fëmijet – Stop
HUMANIZEM, KLIPET

Mbledh kanaçe për të jetuar, apeli i babait: Më ndihmoni të ushqej fëmijet

Jemi në Elbasan tek lagjia NSHU, ku banon familja Balia.Kryefamiljari, Neritan Balia, 54 vjecar nga Durrësi, tregon, se prej 7 vitesh jeton në Elbasan bashkë me 3 fëmijët e tij 7, 13 dhe 16 vjec, pasi është ndarë nga bashkëshortja. Neritani thotë, se nuk merr ndihmë ekonomike, por jeton duke mbledhur kanace dhe shishe plastike.Por ajo, që fiton nuk i del për qira, ujë e drita, pa përmendur pompat e azmës për dy nga fëmijët.Pas kësaj historie, “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” siguroi ushqime dhe veshmbathje për familjen Balia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *