Ktheu buxhetin e 2021-shit, Meta: Mbi 50 mijë qytetarë humbën punën në 3 mujorin e dytë të 2020 – Stop
Lajme, Të Gjitha

Ktheu buxhetin e 2021-shit, Meta: Mbi 50 mijë qytetarë humbën punën në 3 mujorin e dytë të 2020

Pasi ktheu buxhetin e vitit 2021, i cili sipas Presidentit nuk adreson nevojat më të mëdha që kanë sot shqiptarët, si varfëria, papunësia dhe përballja me pandeminë, Kreu i Shtetit ndalet sërish tek shifrat.

Sipas Metës, buxheti 2021 nuk ka objektiv mbrojtjen e vendeve të punës dhe rritjen e punësimit.

STATUSI I PLOTË
Mbi 50,000 qytetarë HUMBËN vendet e punës dhe PAPUNËSIA nga 11.2%, U RRIT në 11.9%, deri në 3-mujorin e dytë të vitit 2020.

Buxheti 2021 NUK KA objektiv MBROJTJEN e VENDEVE TË PUNËS dhe RRITJEN E PUNËSIMIT.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *