Kongresi i Përmetit dhe një deja vu paralamentare. 24 maj 2018 – Stop
Të Gjitha

Kongresi i Përmetit dhe një deja vu paralamentare. 24 maj 2018


Plot 74 vjet më parë, në 24 maj 1944 u mbajt Kongresi i Përmetit, ndaj “Stop” përshëndet me një këngë për këtë ngjarje historike.Në seancën parlamentare të së enjtes u përsërit pikë për pikë ajo, që ndodh prej 3 javësh. Kreu i opozitës, Lulzim Basha, tejkaloi kohën e fjalës së tij dhe drejtuesi i parlamentit Gramoz Ruci i hoqi zërin. Opozita bllokoi foltoren, seanca u ndërpre dhe Basha e vijoi fjalën e tij live në facebook.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *