Kërcënon dhe i thyen telefonin gazetares, rreh operatorin e qytetarin, skandali i burrit të noteres – Stop
KLIPET

Kërcënon dhe i thyen telefonin gazetares, rreh operatorin e qytetarin, skandali i burrit të noteres

Në kohën kur noterja Anila Haxhiu kishte mbyllur gazetaren e “Stop” me celës në zyrën e saj, papritur në vendin e ngjarjes shfaqet bashkëshorti i noteres Ilirjan Ymeri, i cili godet me grusht pas koke operatorin e Stop-it dhe i vërsulet gazetares, duke i thyer telefonin.Situata përfundon në komisariatin e Fierit, ku grupi i xhirimit i emisionit “Stop” bën kallzim për dhunën e ushtruar për shkak të detyrës, shkatërrim sendi si dhe cënim lirie në pa të drejtë. Pas këtij momenti pajisemi me vendim mjeko-ligjor, nga mjeku Blerim Peli.Pas kallzimit, Komisariati i Policisë Fier arreston 50 vjecarin, ish bashkëshortin e noteres Ilirjan Ymeri. Materialet i kanë kaluar Prokurorisë, me prokurore zonjën Elida Hoxha.Stop i vë dispozicion organeve hetimore pamjet filmike dhe kërkon sekuestrimin e pamjeve të subjektit noterial.Pas gjithë incidentit, qytetari denoncues Dritan Harapi, bën denoncim tek Krimi Ekonomik ndaj noteres Anila Haxhiu, që s’i ka kthyer shumën 5 milionë lekë. Dhe pasi Stop ve në lëvizje Kadastrën qendrore, kjo e fundit merr informacion tek ajo rajonale e Fierit dhe na thuhet, se nga 21.09.2022 që ishte bërë kontrata e shitblerjes, vetëm në datë 27.03.2023 është bërë aplikimi nga ana e noteres, pak ditë pasi atje ishte grupi i “Stop”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *