“Isha i larë në gjak…” Polici sajon përplasjen fizike dhe fut në burg qytetarin e pafajshëm – Stop
KLIPET

“Isha i larë në gjak…” Polici sajon përplasjen fizike dhe fut në burg qytetarin e pafajshëm

Në maj të këtij viti transmetuam denoncimin e shtetases Bana Muca, emigrante prej 25 vitesh në Itali. Ajo tregoi, se prindërit e saj të moshuar, 69 dhe 72 vjec, janë dhunuar nga një bashkëfshatar i tyre, polic në Peshkopi, Bukurosh Zagrati.Konflikti ka nisur për një pjesë betoni, që të moshuarit kishin bërë para portës së tyre. Rexhep dhe Emrije Muca treguan për dhunën nga ana e Bukurosh Zagratit në fshatin Steravec në Peshkopi. Pasi të moshuarit bënë kallzim per dhunë, polici Bukurosh Zagrati nisi sulmet ndaj ciftit Muca, duke pretenduar, se dy të moshuarit kishin dhunuar gruan e tij. Kjo rezultoi e sajuar, por Prokuroria e Peshkopisë nuk e akuzoi policin dhe gruan e tij për kallzim të rremë.Pasi nuk funksionoi plani i pari, polici krijoi një sherr me djalin e të moshuarve, Ardian Muca, duke e cuar situatën në përplasje fizike.Muca tregon nga burgu i Burrelit, ku ndodhet për tentativë vrasjeje, versionin e tij të ngjarjes, që nuk përputhet me atë të policit.

Lidhur me përplasjen fizike mes policit Bukurosh Zagrati dhe qytetarit Ardian Muca, “Stop” ka siguruar 3 dëshmi nga qytetarë, që kanë parë sherrin midis tyre. Ata shprehen, se ishte polici, i cili e përndiqte Ardianin, duke i bërë presion të tërhiqte denoncimin e duke e goditur me dorezë hekuri.Sot Ardian Muca është në burg për një vepër, që nuk e ka bërë.Ardiani ka lënë vetëm familjen, gruan dhe 3 vajzat, më e vogla 1 vjec e gjysmë, të cilën nuk e ka parë kurrë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *