I akuzuar nga “Stop”, për mashtrim parash, prokurori i “SPAK” vihet në pranga

Javën e kaluar transmetuam denoncimn e një zonje, e cila tregoi, se 10 muaj më parë, në tetor 2022, i ka dhënë një personi nga Tirana 10 mijë euro. Vebi Brahimaj ishte prezantuar si prokuror në Spak dhe i kishte premtuar, t’ia dyfishonte paratë për dy javë, pasi i duheshin për një tender të uniformave policore.Kur gruaja i tha, se do të shkonte në Spak, Brahimaj u shmang dhe e kërcënoi me jetë zonjën, të cilës i detyrohet 10 mijë euro.Pas transmetimit të emisionit “Stop”, policia e Tiranës ka vënë në pranga 55-vjeçarin, Vebi Brahimaj. Brahimaj, banues në Tiranë, do të përballet me akuzat për veprat penale “Mashtrim” dhe “Përvetësimi i titullit apo i detyrës shtetërore”.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Të Fundit