Fundjava e Ilir Metes, nga Celtiku ne Bregun e Zaberzanit me blegtorin-Stop-25 Tetor 2021 – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Fundjava e Ilir Metes, nga Celtiku ne Bregun e Zaberzanit me blegtorin-Stop-25 Tetor 2021

Më 25 tetor të vitit 1970 përfundoi elektrifikimi i gjithë Shqipërisë. Puna vullnetare, me minimumin e teknologjisë bënë të mundur, që si sot, 51 vite më parë .Presidenti i Republikës së Shqipërisë e ka shfrytëzuar fundjavën për një vizitë në mal. Ai ka publikuar foto, ku shihet në Bregun e Zabërzanit, ku është takuar dhe me një blegtor. Meta thotë, se të rinjtë në këtë zanat duhet mbështetur, në mënyrë që të ndalohet shpopullimi i vendit.Ndërsa të dielën Meta ka zgjedhur për të pushuar kanionet e Osumit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *