FOTO/ Zbulohet depoja që modifikonte armatime, sekuestrohen armë zjarri e municione

Një depo që merrej me modifikimin e armëve është zbuluar një natë më parë në zonën e Yzberishtit.

Nga aksioni i policisë është arrestuar një person, ndërsa janë sekuestruar disa armë zjarri të modifikuara dhe në proces modifikimi.

Gjithashtu, policia ka zbuluar edhe disa municione në depo. Policia i ka dërguar armët për ekspertizë, për t’i krahasuar me ato të gjetura në disa ngjarje kriminale.

 

 

Të Fundit