Foto/ Aksident i pazakontë në Tiranë, makina përfundon mbi digën e Liqenit Artificial

Një aksident jo i zakontë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte në kryeqytet, ku një automjet ka përfunduar mbi digën e Liqenit Artificial.

Rrethanat e këtij aksidenti janë të paqarta për vetë faktin se nuk dihet se si ka përfunduar ky automjet mbi digë.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ndërsa ekspertët rrugorë besojnë se BMW X6 ka qenë duke udhëtuar nga Rruga e Kosovarëve në drejtim të zonës së liqenit. Për shkak të shpejtësisë së lartë ka përfunduar mbi digë i shkatërruar dhe është ndaluar nga barriera mbrojtëse e digës.

Drejtuesi i mjetit kishte braktisur vendngjarjen dhe është larguar. Ai ka marrë edhe targat e automjetit për të humbur gjurmët dhe për të mos u identifikuar.

Ndërkohë, policia është duke e hetuar këtë rast, që për fat të mirë nuk ka shkaktuar të lënduar.

Të Fundit