Folklor parlamentar, batutat Rama-Basha qe uzurpuan foltoren-Stop-14 Tetor 2021

Sot u mbajt seanca parlamentare dhe në nisje të saj, kreu demokrat Basha ofendoi nga vendi deputetin Eduard Shalsi, që kishte marrë fjalën në foltore.Kaq u desh, që të niste një debat pa fund mes kreut të shumicës Edi Rama dhe atij të opozitës Lulzim Basha.Përgjatë replikave nuk kanë munguar akuzat serioze të ndërsjellta, por edhe batutat mes dy liderve politikë.

Të Fundit