Filloi punë në “fermë kanabisi” për t’i dërguar para gruas shtatzënë, arrestohet shqiptari në Angli – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Filloi punë në “fermë kanabisi” për t’i dërguar para gruas shtatzënë, arrestohet shqiptari në Angli

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Angli, pasi u kap nga policia në një fermë kanabisi.

Dashamir Hazizaj, shkoi në qarkun e Durham për të kujdesur një fermë vendase kanabisi për të fituar para për t’ia dërguar partneres së tij shtatzënë jashtë vendit.

Oficerët gjetën 145 bimë në faza të ndryshme maturimi nga ambientet, të cilat ishin të pajisura me pajisje të sofistikuara ngrohjeje dhe ndriçimi për të ndihmuar rritjen.

Anthony Pettengell, procedues, tha se matësi i energjisë elektrike u zbulua se ishte anashkaluar, duke lejuar furnizimin falas me energji elektrike për të ndihmuar operacionin.

Dashmir Hazizaj shpresonte të fitonte 3,000 £ duke u kujdesur për fermën e kanabisit.

Para gjykatësve, i pandehuri 24-vjeçar pranoi se prodhonte një drogë të kontrolluar të klasit B.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *